Hosszú távú versenyképesség pozitív környezeti hatásokkal

„A három betű mögött rejlő fogalmak az Audi Hungaria számára a szemléletmódot, a jövő iránti elkötelezettséget jelentik. Ahhoz, hogy egységes és teljes (jövő)képet kapjunk, e három területnek egyensúlyban kell lennie.” – fogalmazott Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

Az ESG egyre nagyobb szerepet kap a vállalatok stratégiájában: azok az üzleti vállalkozások, amelyek erre építik tevékenységük menedzsmentjét, megteremtik jövőbeli gazdasági sikerességük alapját. Az Audi Hungariánál hisszük, hogy ez a három betű és hosszú távú versenyképességünk kéz a kézben járnak, ezért a fenntarthatóság témaköre egy meghatározó pillére Next Level stratégiánknak azzal a kiemelt céllal, hogy „Pozitív hatással legyünk világunkra”. A gazdasági tevékenységünkbe beépített tényezőktől nem rövid távú eredményeket várunk, sokkal inkább a hosszú távú, fenntartható és sikeres működés zálogaként tekintünk rájuk, mely tényezők figyelembevételéből valamennyi résztvevő profitálhat. A 2022-ben indított ESG-programunkban helyet kapott a „Jövő ESG-gyárának” operacionalizálása. E téren az Audi Hungaria célja, hogy a környezet (E – Environment), a társadalom (S – Society) és a vállalatvezetés (G – Governance) terén megvalósított pozitív hatásokat jövőbemutató intézkedésekkel és innovációkkal bővítse, amelyek tovább szélesítik a már jelenleg is átfogó ESG-elkötelezettségünket. Nézzük, pontosan mit jelent az ESG az Audi Hungaria számára!

E - Environment

Az Audi Hungaria fenntartható vállalatként aktívan tesz a zöldebb jövőért. Az AUDI AG e-mobilitási stratégiájával összhangban, melynek szellemében a márka 2025-re harminc elektromos modellt visz az utakra, mi is az e-mobilitás útjára léptünk. 2018 óta gyártunk elektromos motorokat, melyek egyre nagyobb részt tesznek ki a teljes gyártási volumenben, jövőnk pedig továbbra is igen felvillanyozó: az elektromos erőforrások következő generációja, a PPE és a MEBeco hajtások szinte már meg is érkeztek a „gyárkapukhoz”, járműgyárunkban pedig sorra gördülnek le a gyártósorról az elektromos hajtásláncú Q3 PHEV modellek. Termékeink mellett a legmodernebb gyártási technológiáink is a környezet megóvását segítik; ennek kiemelkedő példája az alumínium zárt körforgásba kapcsolása, melynek köszönhetően csökkentjük a nyersanyag-felhasználás és a CO2-kibocsátás mértékét. Az AUDI AG kiemelt célja, hogy 2025-ig valamennyi gyártótelephelye karbonsemleges működésre álljon át. Mi a győri telephelyen már teljesítettük ezt a kitűzött célt, mérlegünkben 2020 óta karbonsemlegesen végezzük tevékenységünket.

Itt azonban nem állunk meg: az Audi Hungaria további dekarbonizációs projektekkel járul hozzá a fenntartható jövő megteremtéséhez. Az Audi Konszern gyártótelephelyeivel közösen idén is megrendeztük a Környezetvédelmi Hét programsorozatunkat azzal a céllal, hogy növeljük munkatársaink környezettudatosságát, és felhívjuk figyelmüket a dekarbonizáció, az erőforrás-hatékonyság, a takarékos vízhasználat, valamint a biodiverzitás megőrzésének fontosságára.

Plant

S - SOCIETY

Az Audi Hungaria szerves része az otthonát jelentő városnak, így társadalmi szerepvállalása keretében aktívan tesz is érte, lévén a munkatársakért és a régióért vállalt felelősség ugyancsak az Audi Hungaria alapértékei közé tartozik. Vállalatunk hosszú távú, biztos munkahelyeket és ergonomikus munkakörülményeket kínál munkatársainak, ügyelve egészségükre és jóllétükre, mindezt az esélyegyenlőség és a társadalmi sokszínűség szem előtt tartásával. A felelősségvállalás azonban a gyárkapuinkon túlra is elér: kiemelkedő szponzorációs és adományozási tevékenységünk keretében nap mint nap teszünk a régióért és az itt élők életminőségének javításáért. A Győr városával közel harminc évre visszanyúló közös történelmünk természetesen kötelez minket arra is, hogy a helyi közösségekben aktív szerepet vállaljunk. Így az Audi Hungaria a társadalmi felelősségvállalás jegyében támogatja a régió kulturális és sportéletét, gondoskodik a jövő generációinak oktatásáról, vagy éppen olyan szociális kezdeményezések mellé áll, amelyek a régióban lakók életminőségét javítják. Ez az indíttatás a vállalat értékeiből fakad, hiszen közel 12 000 munkatársunk révén aktív tagjai vagyunk ennek a közösségnek, ami cselekedeteinkben is megnyilvánul: névadó főszponzorai vagyunk a győri AUDI ETO KC nőikézilabda-csapatának, amely az elmúlt öt évben Magyarország legsikeresebb klubja volt. De említhetnénk kulturális partnereink, a Győri Balett és a Győri Filharmonikus Zenekar sikertörténeteit, melyek kicsit a mi történeteink is, és büszkék vagyunk rá, hogy a jövőben is hozzájárulhatunk sikereikhez. A közös értékeink azok, amelyek összekötnek minket szponzoráltjainkkal. Mivel a sokszínűség és a befogadás kiemelten fontos téma számunkra, így vállalati kultúránknak is szerves részét képezik, mellyel összhangban partneri együttműködéseink terén is megújultunk.

Ennek szellemében döntött úgy a vállalat, hogy a jövőben az élsport mellett a szabadidősportot és a fogyatékkal élők sportolását is támogatja. Új partnereink közül a Győri Vízisport Egyesület Kajak-Kenu Szakosztálya több száz fiatalnak biztosít rendszeres sportolási lehetőséget, a kajak-kenu mellett immáron a sárkányhajó és a SUP iránt érdeklődők számára is. A szabadidősport felkarolásán túl vállalatunk számára kiemelten fontos, hogy az örömöt, közösséget, egészséget is jelentő sporthoz még többen hozzáférhessenek. Ezen dolgoznak partnereink, az Emberség DSE, a Máltai Szeretetszolgálat és a Staféta DSE. E szervezetek önzetlen tevékenységének köszönhetően számos fogyatékkal élő helyi fiatal kap esélyt egy még jobb, még teljesebb életre. A közösségért érzett felelősségünkből fakadóan természetesen akkor is a város mellett álltunk, amikor a koronavírus-járvány felütötte fejét: az Audi Hungaria több alkalommal is segítő kezet nyújtott a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórháznak a pandémia elleni harcban, támogatva a régió egészségügyi és szociális intézményeit. Vállalatként büszkén állunk ki közösségünk mellett, és bátorítjuk kollégáinkat az önkéntes tevékenységekben való részvételre. Emellett a gazdaság további szereplői, a helyi vállalkozások számára átadjuk szakmai tudásunkat, ezzel is hozzásegítve őket tevékenységük fejlesztéséhez. Emellett támogatási lehetőségeket kínálunk a beszerzési láncunk résztvevőinek: a „Social Procurement” programunk keretében célzottan keressük azokat a magyarországi vállalkozásokat, amelyek üzleti modelljükkel egyszerre szeretnének gazdasági sikereket elérni és hozzáadott értéket teremteni a társadalom számára, például csökkentett munkaképességű emberek alkalmazásával. Az ilyen kisvállalatokkal való együttműködéssel direkt, pozitív társadalmi hatást érünk el, amelynek hosszú távú fenntartható hatása van. Együtt még erősebbek vagyunk – és közösen segítjük régiónk jövőbeli fejlődését.

Plant

A közös értékeink azok, amelyek összekötnek minket szponzoráltjainkkal.

Plant

G - GOVERNANCE

A Corporate Governance – a legjobb vállalatvezetés értelmében – a fenntartható üzletmenet megvalósítását jelenti, amely a törvények és előírások betartását, a rizikó- és reputációmenedzsmentet, valamint az integritás szerinti cselekvést foglalja magában. Számunkra a felelősségteljes vállalatvezetés azt jelenti, hogy valamennyi döntésünket a szabályoknak megfelelően, transzparensen, a gazdasági, ökológiai és társadalmi aspektusokat szem előtt tartva hozzuk meg. Fontos számunkra, hogy belső és külső stakeholdereinket is bekapcsoljuk, és ösztönözzük a fenntarthatóság és a gazdaság összhangjáról szóló párbeszédet. Ennek érdekében 2022-ben egy széles körű stakeholder-lekérdezést indítottunk stratégiai partnerségben a Hamburgi Egyetem professzorával, prof. dr. Alexander Bassennel, aki az ESG-szabályozás területének egy elismert szakembere. Ez az együttműködés része a már megkezdett folyamat- és IT-előkészületeknek az új ESG-Reporting előírásokra, melyek a következő évben állnak előttünk. Ezzel is biztosítjuk hosszú távú versenyképességünket és azt, hogy hűek legyünk felelős munkaadó szerepünkhöz.