Audi: Térjünk vissza egy kicsit a padláson talált alumíniumlapocskákhoz! Tudod, hogy kerültek oda?
Éva Reményi: A dédnagyapám alumíniumgyárban dolgozott, és nagyon szép tárgyakat, tálakat, kancsókat hozott haza. A doboz is az övé volt.
Audi: Ha jól tudom, a családban nem ő az egyetlen, aki fémek megmunkálásával töltötte a mindennapjait.
Éva Reményi: Igen, édesapám a fiatal éveiben karosszérialakatolással is foglalkozott, én pedig kislányként rengeteg időt töltöttem vele a műhelyben. A karosszérialakatolás egyébként nagyban hasonlít a kovácsoláshoz, amit később én is tanultam.
Audi: Mit gondolsz, ezeknek a gyerekkori élményeknek mekkora szerepük volt abban, hogy ezt az utat választottad?
Éva Reményi: Biztos vagyok benne, hogy nagy. Sokat foglalkoztam pszichológiával, és amikor próbáltam feltárni, hogy ez az egész honnan jött, milyen ingerekből, tudattalan elemekből tevődött össze, arra jutottam, hogy részben apu műhelyéből ered. Én az a kislány voltam, aki nem unatkozott egy műhelyben, hanem lelkesen nézegette a csavarokat és a szerszámokat. Egyébként egy szerszám a mai napig jobban lenyűgöz, mint például egy szép táska.
Audi: És mik az emlékeid a család női tagjairól? Emlékszel olyan ékszerükre, amely kislányként megragadta a fantáziádat?
Éva Reményi: Az ember olyan egyveleg, amely a felmenői különböző kis elemeiből áll össze – így a család női ágából is sok mindent hordozok magamban. Az apai nagypapám a budakalászi lenfonó műszaki igazgatója volt, a munkája kapcsán szinte az egész világot beutazta, és minden útjáról hozott a nagymamámnak egy-egy különleges ékszert. Így a nagymamának nagyon komoly ékszerarzenálja volt, amelynek darabjait aktívan viselte is. Ezek nagyon élénken élnek az emlékeimben. Az anyai nagymamámnak ugyanakkor kevés ékszere volt, ám azokra is határozottan emlékszem – olyannyira, hogy a Vulcano kollekciónk vezérmotívumát például az egyik kitűzője ihlette. Az anyukámtól pedig egy nagyon fontos dolgot örököltem: a vállalkozószellemet. És tőle tanultam a bátorságot is.
Audi: Közgazdászként végeztél, még ha gyorsan el is távolodtál ettől a területtől. Szerinted ez a „vargabetű” mennyiben járult hozzá a márka sikeréhez?
Éva Reményi: A gazdasági alapismeretek, amikre a főiskolán tettem szert, hasznosak, a gyakorlatias dolgokat viszont inkább a családomtól tanultam. Ha sikerről beszélünk, ki kell emelnem azt is, hogy a márkát öt éve a férjemmel (Huszár Gerzson – a szerk.) visszük, aki nagyon sok tudást és üzleti tapasztalatot hozott a vállalkozásba, így szerencsés módon én maradhatok a kreatív folyamatoknál.